Продавець carpro.in.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
460 відгуків
+380 (96) 055-06-65
+380 (66) 763-43-44
CarPro.in.ua КУПУЙ ОРИГІНАЛЬНЕ

БЕЗКОНТАКТНА МИЙКА АВТОМОБІЛЯ

БЕЗКОНТАКТНА МИЙКА АВТОМОБІЛЯ

Чому машина повинна бути чистою?

Чистий автомобіль – це не тільки свідчення акуратності його власника, але і певна міра по забезпеченню безпечної їзди на ньому: чисті скла = гарантія відмінного огляду для водія, блискучий, яскравий кузов – і машина більш помітна на дорозі, очищені фари = краще висвітлення дороги і узбіччя. Тому вчасна регулярна автомийка машини повинна ввійти у звичку у кожного автовласника, особливо в осінньо-зимовий період, коли транспортний засіб особливо швидко брудниться.

Відомо: яким чином кузов не намыливай, якими м'яким дрантям і щітками не користуйся, частинки піску і бруду нещадно дряпають лакофарбове покриття, залишаючи на ньому характерні сліди і стрімко скорочуючи його життя.

Для старої машини це, може, і не критично, але якщо авто нещодавно з салону – подібних експериментів над кузовом краще не робити, а користуватися безконтактної мийкою. Це порівняно нова технологія, заснована на застосуванні поверхнево активних речовин і спеціальних добавок, багаторазово підсилюють миючі властивості. Фактично такі засоби являють собою особливу категорію автошампунів під назвою «активна піна».

Процес безконтактної мийки нескладний, для стандартного легкового автомобіля він триває приблизно 10-15 хвилин і включає в себе кілька етапів. Саме про правильному нанесенні безконтактної піни, щоб вона, у свою чергу, адекватно виконувала свою роботу, ми сьогодні поговоримо.

ПРИНЦИП РОБОТИ ПІНИ
Безконтактна піна повинна відокремлювати бруд від лакофарбового покриття кузова автомобіля. Це відбувається завдяки лужним (рідко кислотним) становлять в продукті. Але не тільки луг бере участь у відділенні бруду з поверхні кузова. У якісних продуктах (звичайно ж, вони трохи дорожче продуктів невідомого місцевого походження) всі компоненти підібрані і функціонують таким чином, що б очищати кузов при мінімальному для лугу рівні pH.

ЯК НАНОСИТИ ПІНУ:

Найчастіше безконтактна піна продається в концентрованому вигляді. Для того, щоб завдати хімію на автомобіль, її треба розвести водою в пропорції, рекомендованої виробником. Після розведення, вже готова для роботи рідина заливається в оковита.

Перед тим, як нанести безконтактну піну, необхідно визначити, чи потрібно збивати авто водою під тиском чи ні. Якщо шар забруднення дуже великий – краще його збити, інакше хімія може не спрацювати. Також у зимовий період необхідно попередньо усунути з кузова лід і сніг. Однак, це потрібно не завжди, адже після збивання на кузові залишається вода і після нанесення вже розведеної хімії, ця вода її ще сильніше розбавить активну піну. Тому влітку, найчастіше, на автомобіль можна наносити піну без попередньої збивання.

Безконтактна хімія наноситься на автомобіль знизу-вгору для ефекту повторної мийки. Також вона потім і збивається. Важливо нанести піну на кожен сантиметр кузова, нічого не пропустивши. Вона повинна лягти "шубою" і повільно стікати. Піна повинна бути не густий і не дуже рідка. Вона повинна плавно стікати з усієї поверхні автомобіля після нанесення, не стояти на капоті і багажнику. Через 2-3 хвилини основна частина піни повинна сповзти з поверхні.
Якщо піна занадто густа, лежить на поверхні пластівцями і не сповзає, або повзе повільно, то якість мийки буде значно нижче.
Якщо піна занадто рідка, стікає з поверхні менш ніж за 1 хвилину, вона не встигне вступити в реакцію з брудом і якість мийки буде нижче, але не настільки нижче як у випадку дуже густий піни.
Правильна» піна виглядає не так красиво, як густа, на погляд вона рідкувата, не дуже біла, не містить великих бульбашок, лягає на поверхню рівним шаром.
Не потрібно прагнути нанести на поверхню «побільше» піни, т. к. зайва просто сповзе з поверхні без будь-якої користі. Піна повинна лягти рівним шаром на всю поверхню автомобіля.

ЕТАПИ:

1. Ополіскування кузова водою, яка подається під високим тиском: це видаляє щодо свіжу бруд і зволожує ту, яка встигла засохнути і въесться. Тим самим знижується її адгезія. Іноді ця стадія відсутня – це залежить від виду використовуваної активної піни (згідно інструкції по використанню): волога на кузові може знижувати концентрацію і сприяти швидкому стіканню, що зменшує ефективність всього процесу. У подібних випадках необхідна ступінь зволоження досягається одночасно з розбризкуванням піни.

2. Нанесення активної піни з допомогою піногенератора або розпилювача. Не варто наносити активну піну на гарячий капот і розігрітий на сонці кузов: попередньо слід охолодити автомобіль, облив його водою. Піна повинна розбавлятися в суворій відповідності з інструкцією (занадто сильна концентрація може призвести до появи плям на лакофарбовому покритті).

3. Витримка піни на кузові протягом 1-3 хвилин – за цей час вона проникає навіть у важкодоступні місця і розчиняє всю наявну бруд. Довше тримати її не варто, інакше піна висихає і перетворюється на плівку, яку важко видалити.

4. Змивання піни разом з брудом струменем води, що подається під високим тиском.

5. Сушка кузова і його покриття захисним складом.

Але бувають випадки, коли не працюють навіть якісні продукти. Розглянемо їх нижче.

Які можуть бути причини не спрацювання автохімії? Найпоширеніша – погана вода. Вода може бути брудніше, ніж автомобіль і вся сила безконтактної хімії йде на очищення води! Найчастіше це спостерігається, коли використовується вода з свердловини. В такому випадку необхідно встановлювати фільтри, а також використовувати спеціальну хімію для поганої води.

Ще одна причина – це несправність пінного комплекту. В такому випадку піна наноситься не густими пластівцями, а рідким молоком. Можливо, вам необхідно прочистити сітку пенопистолета.

Також причиною поганої роботи автохімії може бути слабкий тиск АВД, адже безконтактна хімія працює при взаємодії з водою під тиском.

Іноді, коли автомобіль проїде не одну сотню кілометрів по річним курних дорогах, пил лягає кількома щільними шарами, тоді навіть найсильніша автохімія не допоможе з першого разу. В такому випадку краще після безконтактної мийки додатково використовувати нейтральний ручної автошампунь і губку для контактної мийки.

Банальні причини поганої роботи хімії – недосвідченість автолюбителя, або погана автохімія.

Переваги:

Механічний вплив на кузов автомобіля виключено, оскільки не використовуються ганчірки, щітки, губки, які разом з частинками бруду і піщинками є сильними абразивами. Це актуально не тільки для лакофарбового покриття, але і для стекол, на яких після контактної мийки також можуть залишатися подряпини, нерідко стають причиною небезпечного заломлення променів світла і, як наслідок, короткочасного засліплення водія. Крім того, якщо на лобовому склі є багато подряпин, через нього практично нічого не видно в темний час доби, а також при русі назустріч сонцю.

При безконтактному способі значно скорочується час мийки – навіть великий вантажівка можна помити всього за 15-20 хвилин.

Завдяки особливим хімічним властивостям активна піна не тільки розм'якшує і розчиняє бруд, але і ефективно відшаровує її від поверхні кузова.

Активна піна видаляє будь-які органічні відкладення, з багатьма з яких традиційні методи мийки не справляються (сліди від комах, плями нафтопродуктів, пташиний послід та інші).

В процессе бесконтактной мойки очищаются самые труднодоступные места: активная пена благодаря хорошей текучести проникает в любые щели, решетки, зазоры, которые щетками или ветошью очистить невозможно.

Практически исключена вероятность повреждения зеркал, антенн, спойлеров, обтекателей и прочих выступающих элементов, путем механического воздействия.

Недостатки:

Что касается недостатков бесконтактной мойки, то к таковым можно отнести разве что более высокую стоимость по сравнению со стандартными методами.

Оскільки активна піна хімічно більш агресивна порівняно із звичайними автошампунями, то слід строго дотримуватися технології і додається до неї інструкції. Багато видів активної піни після змивання залишають на кузові захисну плівку, що позбавляє від необхідності робити його обробку поліроллю або наносити додаткове захисне покриття.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner